Top

Evrim Ateşler & Okeanos Greek Music Ensemble

Grup Hakkında

1810-1922 İzmir, 1922-1969 Pire limanı dönemine ait en sevilen taşplak ve radyo şarkılarını, Smyrneiko ve Rembetiko’nun tarih kokulu zeybekleri ve hasapikolarını, coşkulu performansı ve dans şovları ile sergileyen Yunan Müziği Topluluğu; OKEANOS.

Ekip, 2007 yılında kuruldu. Solist Evrim Ateşler’in 15 yıllık sahne partneri Mert İşyar ekipte buzuki çalıyor. 4 kişilik orkestrada; gitar, buzuki, cura, keman ve ritm enstrümanları kullanılıyor.

Canlı Performans sırasında, Zeibekiko-Hasapiko-Hasaposerviko ve Türk Zeybeği dansları ile misafirlerine unutulmaz dakikalar yaşatan ekibin solisti Evrim Ateşler , Türkiye-Yunanistan arasında kültür elçiliği görevini, prodüksiyonları Atina’da tamamlanan ve tüm Avrupa ve Amerika’ya ulaşan 2 güzel albümü dinleyicisi ile buluşturdu. Rembetiko şarkılardan oluşan özel bir arşivi, “Afieromenos Sto Rembetiko/Rembetiko’ya Adanmış Adam” ismi ile 2017’de tamamladıktan sonra, 2018 yılı itibariyle çalışmalarına başlayıp önümüzdeki 10 gün içinde dinleyici ile buluşturmayı planladığı 2. Albümü “Mazi/Birlikte” projesinde 8 Yunan kadın şarkıcı ile 8 özel düet yaptı.

0

Kullanıcı kaydı

Parola sıfırlama