BİZİ TAKİP EDİN:
  • No products in the cart.
Top
Image Alt

Ada’ya Ulaşım

  /  Ada’ya Ulaşım

Çevre İllere Uzaklık

İstanbul

350 km

Bursa

270 km

İzmir

320 km

Gemi seferlerinde, yaz ve kış aylarında farklı sefer tarifeleri uygulanmaktadır. Kışın daha az olan sefer sayısı yazın artmaktadır. Gemi hareket saatleri, yolcu ve araç yoğunluğu ya da elverişsiz hava koşulları nedeniyle değişebilmektedir. Gökçeada’ya gelmeden önce gemi saatleri hakkında bilgi edinmeyi unutmayınız.

Gökçeada-Kabatepe Hattı GESTAŞ Deniz Ulaşım: 444 0 752

Araçla gelecekseniz feribot için online rezervasyon yaptırabilirsiniz. Sefer saatleri için tıklayın.

Şahsi araç ile İstanbul üzerinden gelecekler için;

TEM veya E5 üzerinden Tekirdağ, Malkara, Keşan ve Gelibolu’yu geçtikten sonra Eceabat’a 5 km kala Milli Park kavşağında feribot göstergeli Kabatepe levhasını gördüğünüzde sağa dönerek Kabatepe limanına ulaşabilirsiniz. Buradan Gökçeada’ya gelen feribotlara binebilirsiniz. Kabatepe’den Gökçeada ortalama 1 saat 15 dakika sürüyor. Araç için feribot ücreti 50 TL, araç içindekiler için ayrıca ücret ödemeniz gerekmiyor.

Bursa, İzmir, Muğla, Bandırma’dan gelecekler için;

Çanakkale üzerinden yarım saatte bir kalkan arabalı vapurlar ile Eceabat’a geçip oradan 10 dakika daha yol aldıktan sonra Milli Park kavşağında feribot göstergeli Kabatepe levhasını gördüğünüzde sağa dönerek Kabapete limanına ulaşabilirsiniz. Buradan Gökçeada’ya gelen feribotlara binebilirsiniz. Kabatepe’den Gökçeada ortalama 1 saat 15 dakika sürüyor. Çanakkale’den Eceabat’a geçerken araç için feribot ücreti 50 TL. Araç içindekiler için ayrıca ücret ödemeniz gerekmiyor. Bilet alırken Gökçeada’ya aktarma yapacağınızı söyleyin mutlaka, bu bilet ile Gökçeada’ya ücretsiz aktarma yapabiliyorsunuz!

Otobüs ile İstanbul tarafından gelecekler için;

Truva Turizm İstanbul’dan direkt Gökçeada’ya her ­gün sa­bah ve ge­ce ol­mak üze­re ikişer se­fer ya­pı­yor. Gündüz seferi 11.00’da Esenler’den kalkıyor, gece seferi de 01.30’da yine Esenler’den kalkıyor. Truva’nın İstanbul’daki servis ağı güçlü, faydalanabilirsiniz. Gece 01.30 otobüs seferine binerseniz, sabah 08.30’da Gökçeada’da oluyorsunuz.
Alternatif olarak İstanbul’dan Eceabat’a gün içerisinde çok daha fazla sefer bulunmakta. Eceabat’a gelip, indiğiniz yerin (Eceabat Limanı) hemen yanından kalkan Kabatepe dolmuşlarına binebilir, 15 dakika sonra Gökçeada feribotlarının olduğu yere ulaşabilirsiniz. İstanbul-Eceabat arası yaklaşık 4-5 saat sürüyor. Gökçeada feribotuna kişi başı 5 TL ödüyorsunuz.
Kabatepe’den feribota bindikten sonra Kuzulimanı’nda ineceksiniz. Kuzulimanı ile Gökçeada merkezi 7 kilometre. İndikten sonra hemen köşedeki dolmuşlara ya da taksilere binip merkeze gelebilirsiniz.

Otobüs ile Anadolu tarafından gelecekler için;

Çanakkale otobüslerine binip Çanakkale iskelede inebilir, oradan Eceabat feribotuna binip yarım saat sonra Eceabat’a geçebilir, indiğiniz yerin (Eceabat Limanı) hemen yanından kalkan Kabatepe dolmuşlarına binebilir, 15 dakika sonra Gökçeada feribotlarının olduğu yere ulaşabilirsiniz. İstanbul-Eceabat arası yaklaşık 4-5 saat sürüyor. Gökçeada feribotuna kişi başı 5 TL ödüyorsunuz.
Ayrıca, perşembe ve cuma akşamları Çanakkale iskeleden deniz otobüsü doğrudan Gökçeada’ya geliyor, onu sorup sefer varsa çok daha kolay bir şekilde adaya ulaşabilirsiniz. Seferleri öğrenmek için: http://www.gdu.com.tr/

Yurt dışından gelecekler için Ada'ya ulaşım

Gökçeada, İstanbul’a 350 km uzaklıkta bulunuyor. İstanbul’dan Ada’ya otobüsle ulaşabilirsiniz.
Varış noktası İstanbul Atatürk Havalimanı olan hava yolu şirketlerinden birini kullanarak İstanbul’a iniş yaptıktan sonra, M1A Atatürk Havalimanı-Yenikapı metro hattını (https://www.metro.istanbul/Hatlarimiz/HatDetay?hat=M1A) kullanarak Esenler Otogarı‘na geçebilir, buradan da günde iki seferi bulunan Truva Turizm ile Gökçeada’ya ulaşabilirsiniz.

Varış noktası Atatürk Havalimanı olan hava yolu şirketleri için bkz: http://www.ataturkairport.com/en-EN/preflight/Pages/Airlines.aspx
Ucuz bilet seçenekleri için bkz: https://www.skyscanner.com.tr/

Tercih ettiğiniz hava yolu şirketiyle İstanbul’a iniş yaptıktan sonra, Esenler Otogarına ulaşmak için yukarıda bahsedilen metro hattını kullanarak Esenler durağında inin. Metro çıkışındaki yönergeleri takip ederek otogara giriş yapın. Truva Turizm ofisinden biletinizi aldıktan sonra Gökçeada seferini yapacak otobüse binerek Gökçeada’ya doğru yola çıkabilirsiniz.  Truva Turizm İstanbul’dan direkt Gökçeada’ya her gün sabah ve gece olmak üzere ikişer sefer yapıyor. Gündüz seferi 11.00’da, gece seferi ise 01.30’da Esenler’den kalkıyor. Gece 01.30 otobüs seferine binerseniz, sabah 08.30’da Gökçeada’da oluyorsunuz.

Truva Turizm web sitesi: http://www.truvaturizm.com/

0

Kullanıcı kaydı

Parola sıfırlama